Реконструкция молочной железы

Что нужно знать о лечении в Израиле после террористических актов на границе Израиля с Газой 7 октября 2023 года
 1. Военные действия ограничиваются южной частью Израиля и происходят исключительно внутри сектора Газа - вдали от центра Израиля и Тель-Авива, где расположена наша клиника.
 2. В Израиль летают регулярные рейсы многих авиакомпаний. Из России в Тель-Авив можно добраться прямыми рейсами российских компаний Рэд Вингс и Азимут, а также израильской компании Эль-Аль.
 3. Боевые действия на границе никак не ограничивают жизнь населения в Центре Израиля. В Тель-Авиве люди, как прежде, посещажт кафе, рестораны и пляжи, делают покупки в магазинах и торговых центрах.
 4. Режим работы нашей клиники остаетя прежним. Международный отдел принимает многочисленных пациентов из-за рубежа.
 5. Если вы хотите узнать подробности о ситуации в Изралие, прочитайте нашу статью.
Доктор Ирина Стефански

Заведующая онкологическим отделением в клинике Ихилов.

На прочтение статьи – 5 минут

Реконструкція молочної залози – це операція по відтворенню природної форми грудей. Процедуру в Ізраїлі проводять після повного (мастектомія) або часткового видалення молочної залози (операція зі збереженням молочної залози).

Реконструкция молочной железы

Реконструкція здійснюється як під час операції з видалення ракової пухлини (одномоментна реконструкція), так і через кілька місяців або років (відстрочена реконструкція). Для досягнення найкращих результатів реконструкцію молочної залози нерідко розбивають на декілька окремих хірургічних процедур.

Існує кілька різних методів відновлення грудей. Форму грудей відтворюють за допомогою імплантату і / або ваших власних тканин із іншої частини тіла (як правило, тканини беруть зі спини або нижньої частини живота). Сосок на реконструйованій молочній залозі зазвичай відсутній, проте його також можна відтворити методом хірургічного втручання і нанесення тату. Іноді до грудей прикріплюють самоклейкий штучний сосок.

Мета реконструкції молочної залози полягає у відтворенні природної форми грудей. Лікар при цьому намагається повторити розмір, форму і розташування молочної залози, що залишилась. Проте, навіть при найкращих результатах реконструйована залоза дещо відрізняється від тієї, що залишилася здоровою. З цієї причини деякі жінки лягають на пластику здорової молочної залози. Пластичну операцію можна провести одночасно з реконструкцією, однак фахівці найчастіше рекомендують почекати, поки реконструйована частина не заживе і не прийме своє остаточне положення. Ваш лікар пояснить, скільки для цього потрібно часу.

Якщо вам потрібно реконструкція обох молочних залоз, лікарі відтворять їх форму таким чином, щоб обидві молочні залози були приблизно однакового розміру і відповідатимуть пропорціям тіла.

Існує кілька різних способів відновлення грудей. Ваш хірург і медсестра пояснять, який з цих способів найбільше підходить саме вам. Якщо у вас є така можливість, зважте всі переваги і недоліки кожної з хірургічних технік і прийміть рішення без зайвого поспіху. Цілком ймовірно, що для того, щоб набути впевненості, вам знадобиться відвідати не одну консультацію з фахівцями.

Реконструкція молочної залози не підвищує ймовірність рецидиву раку.

Хто може лягти на реконструкцію грудей після мастектомії або операції зі збереженням молочної залози?

Багато жінок, які перенесли мастектомію, так само, як і деякі пацієнтки, що перенесли операцію зі збереженням молочної залози, можуть лягти або на одномоментну або на відстрочену реконструкцію грудей в онкоцентрі Іхілов.

Згідно з методичними рекомендаціями, лікар повинен обговорити можливість одномоментного відновлення грудей з кожною з жінок, які планують мастектомію. Проте відстрочена реконструкція молочної залози в певних випадках буває кращою. Спеціаліст повинен розповісти пацієнтці про всі способи реконструкції.

Реконструкция молочной железы

Деяким людям радять відмовитися від реконструкції молочної залози через наявність супутніх захворювань, здатних викликати ускладнення після хірургічного втручання.

Якщо вам показана променева терапія, це вплине і на спосіб, і на дату відновлення грудей. Променева терапія підвищує ризик наростання навколо імплантату щільної рубцевої тканини. Це явище називається капсулярною контрактурою. Капсулярна контрактура негативно позначається і на результатах реконструкції з використанням власних тканин: груди стають твердішими на дотик, зменшуються в розмірі і в деяких випадках змінюють форму. Відповідно, якщо вам належить курс променевої терапії, лікар порадить вам відкласти реконструкцію на термін до 12 місяців.

Якщо пацієнту протипоказана реконструкція, ізраїльський лікар пояснить причини протипоказань. При бажанні ви можете отримати консультацію на ту ж тему в іншого фахівця.

Чоловікам, які захворіли на рак молочної залози і перенесли мастектомію, реконструкцію зазвичай не пропонують. Проте, при бажанні пацієнт може поліпшити зовнішній вигляд грудей і надати їм більш рівні обриси.

Прийняття рішення про реконструкцію молочної залози

Рішення про реконструкцію молочної залози кожна жінка приймає самостійно. Деякі пацієнтки вважають, що реконструкція необхідна для відновлення самооцінки і впевненості в собі. Інші вважають за краще користуватися штучним протезом молочної залози. Треті відмовляються і від реконструкції, і від носіння протеза.

Якщо ви не бажаєте приймати рішення найближчим часом, реконструкцію молочної залози можна відстрочити. Якщо на даний момент ви не плануєте відновлювати груди, це не означає, що при появі такого бажання ви не зможете лягти на операцію.

Правильних або неправильних варіантів не існує, тому важливо прийняти таке рішення, яке в підсумку принесе вам найбільшу користь. Поспілкуйтеся з іншими жінками, які перенесли операцію з відновлення грудей. Зверніться до вашого лікаря, і вам допоможуть вийти на зв’язок із жінками, які перенесли таку саму реконструкцію молочної залози в онкоцентрі Іхілов, яку ви плануєте для себе.

Обговорення реконструкції молочної залози з хірургом

Реконструкция молочной железы

Перед прийняттям рішення про реконструкцію необхідно проконсультуватися на цю тему з хірургом. Лікар допоможе повністю усвідомити весь процес і зрозуміти, як насправді буде виглядати і відчуватися реконструйована молочна залоза.

Якщо ви розглядаєте різні варіанти, можливо, краще проконсультуватися не з одним, а з декількома фахівцями. При необхідності в онкоцентрі Іхілов можна звернутися до терапевта, хірурга або медичної сестри.

Обмеження, пов’язані з реконструкцією молочної залози

Багато жінок, які перенесли операцію з відновлення грудей, залишаються задоволеними результатом. Проте такий досвід не завжди позитивний, і деякі пацієнтки відчувають невпевненість з приводу своїх нових форм або не можуть відволіктися від думки про те, що їхні груди створено хірургічним методом.

 • Реконструйовані молочні залози виглядають, відчуваються і рухаються інакше, ніж природні. Вони, як правило, менш чутливі – а іноді й зовсім майже позбавлені здатності відчувати.
 • Якщо ви схуднете або наберете вагу, це позначиться на зовнішньому вигляді природних грудей, але не вплине на реконструйовану молочну залозу. В результаті деякі жінки виявляють, що їх молочні залози відрізняються одна від одної за розміром і формою.
 • Щоб досягти оптимального косметичного результату, вам, швидше за все, доведеться не тільки кілька разів відвідати лікаря, а й лягти на кілька хірургічних процедур.
 • Одужання після мастектомії з реконструкцією молочної залози займає більше часу, ніж одужання після звичайної мастектомії.
 • Залежно від виду реконструкції у вас можуть залишитися шрами на інших частинах тіла.
 • У порівнянні з мастектомію без відновлення грудей одномоментна реконструкція підвищує ризик розвитку ускладнень, а ускладнення, в свою чергу, можуть стати на заваді подальшого лікування раку.
 • Якщо після реконструкції вам призначили променеву терапію, є ймовірність того, що опромінення вплине на зовнішній вигляд реконструйованої грудей.
 • Реконструйовані молочні залози зазвичай позбавлені сосків, однак при бажанні можна відтворити сосок хірургічним методом або за допомогою татуажу. Як правило, сосок реконструюють пізніше (фахівці обговорять з вами питання часу і вибору дати).

Реконструкция молочной железы

Реконструйована молочна залоза буде виглядати дещо інакше, ніж та молочна залоза, яку видалили з метою лікування раку. Зазвичай вона трохи відрізняється і за формою, і за розміром. В одязі (навіть в бюстгальтері або купальнику) ця різниця повинна бути непомітною. Розглядаючи себе в оголеному вигляді, ви помітите деякі відмінності. Після операції залишаться невеликі рубці, проте з часом вони повинні збліднути.

Реконструйована молочна залоза відчувається по-іншому. Цілком можливо, що вона виявиться повністю позбавленою здатності до відчуття. Природні груди зазнають вікових змін і обвисають. Реконструйовані молочні залози (особливо створені за допомогою імплантатів) майже не змінюються з віком. Рано чи пізно зовнішні відмінності стануть більш очевидними, і ви, можливо, захочете лягти на додаткову операцію з метою відновлення симетрії.

Якщо для закриття імплантату або відтворення форми грудей використовувалася м’язова тканина, ви можете побачити, як реконструйована молочна залоза рухається під час скорочення м’язів.

Незважаючи на ці обмеження, багато жінок пройшли реконструкцію в Ізраїлі вважають результати реконструкції прийнятними і відзначають, що залишилися задоволені своєю зовнішністю.

Які питання варто поставити пластичному хірургу?

Переконайтеся, що ви володієте всією необхідною інформацією і що ви отримали відповіді на всі ваші запитання. Тільки після цього у вас з’явиться можливість прийняти по-справжньому інформативне рішення. Актуальні питання найкраще записувати на папері. Не зайвими виявляться і нотатки, зроблені під час медичних консультацій. Візьміть з собою родича чи друга. Близька людина допоможе вам запам’ятати всі рекомендації лікаря і забезпечить додаткову підтримку.

Можливо, ви захочете поставити своєму пластичному хірургу наступні питання:

 • Чи можу я вибрати одномоментну реконструкцію молочної залози?
 • Який спосіб реконструкції підходить мені найбільше і чому?
 • З якими перевагами, обмеженнями і ризиками пов’язана ця операція?
 • Коли я зможу лягти на операцію?
 • Скільки часу потрібно буде провести в лікарні?
 • Скільки триває реабілітація після такої процедури?
 • Коли я зможу нормально рухатися, ходити і водити машину?
 • Наскільки болючою буде операція?
 • Чи можете ви показати мені, де будуть розташовані шрами і наскільки вони будуть великі?
 • Чи залишаться у мене шрами і на інших частинах тіла?
 • Чи вийде зберегти сосок?
 • Що, якщо через реконструкцію доведеться відкласти лікування раку – наприклад, хіміотерапію та променеву терапію?
 • Коли я знову зможу займатися спортом?
 • Чи можете ви продемонструвати фотографії реконструйованих молочних залоз із вашої практики?
 • Чи можна мені поспілкуватися з кимось, хто переніс реконструкцію такого ж типу?
 • Чи знадобиться мені після операції спеціальний бюстгальтер?
 • Де знайти пластичного хірурга?

При бажанні ви можете звернутися на гарячу лінію з питань лікування раку молочної залози в Ізраїлі – +972-3-376-03-58 (Тель-Авів) і + 38-044-379-4818 (Київ).

Навіщо потрібна реконструкція молочної залози?

Деякі жінки лягають на реконструкцію з практичної точки зору. Багато з них не бажають, наприклад, користуватися протезом.

Операція з видалення ракової пухлини швидше за все позначиться не тільки на вашій зовнішності, але й на самооцінці. Деякі жінки важко сприймають той факт, що їм довелося втратити одну або обидві молочні залози. Пацієнтки, що перенесли часткову або тотальну мастектомію, переживають за форму свого тіла і привабливість грудей.

Реконструкция молочной железы

Як і багато інших жінок, ви можете вибрати реконструкцію молочної залози тому, що ваші груди є важливою складовою вашого образу, самооцінки і сексуальності.

Деякі пацієнтки планують реконструкцію тому, що вважають цілісність грудей важливою для партнера. Інші вважають, що реконструйована молочна залоза додасть їм впевненості під час інтимних ласк і сексу. У будь-якому випадку, ваше рішення з приводу реконструкції молочної залози має ґрунтуватися на перевагах цієї операції для вас особисто.

Якщо в період лікування раку і відновлення грудей у ​​вас відсутній постійний партнер, можливо, ви захочете зустріти кого-небудь в майбутньому. Реконструкція грудей допоможе вам відчути себе невимушено, заговорити про перенесену хворобу в потрібний момент і з упевненістю показати своє тіло партнеру.

Коли проводиться реконструкція молочної залози?

Деякі жінки вибирають мастектомію з одночасною реконструкцією молочної залози. Інші відкладають пластичну операцію на більш пізній термін. У другому випадку жінки можуть керуватися як власними міркуваннями, так і медичними показаннями.

Одномоментна реконструкція (відновлення грудей одночасно з мастектомію)

Одна з переваг одномоментної реконструкції полягає в тому, що в деяких випадках лікарям вдається зберегти шкіру грудей. Ймовірно, пластичний хірург обговорить з вами можливість проведення особливої ​​процедури – мастектомії зі збереженням шкіри молочної залози. В ході такої операції лікар видаляє молочну залозу, сосок і ареолу, але при цьому зберігає максимальний обсяг шкіри, що покриває груди.

Як правило, під час мастектомії видаляють не тільки молочну залозу, а й сосок. Проте, в певних випадках сосок можна залишити на місці. Така операція називається мастектомією зі збереженням соска.

Хірург обговорить з вами це питання і допоможе прийняти рішення з приводу оперативного лікування раку грудей.

Відстрочена реконструкція (спочатку мастектомія, потім відновлення грудей)

Реконструкцію молочної залози можна провести через кілька місяців і навіть років після операції по видаленню пухлини. Якщо ви виберете відстрочену реконструкцію, ви зможете в будь-який момент змінити своє рішення і відмовитися від додаткового оперативного втручання. Деякі пацієнтки звикають до відсутності однієї або обох молочних залоз і усвідомлюють, що операція по відновленню грудей їм не потрібна.

Перший крок до одужання ви можете зробити посто зараз. Для цього заповніть заявку – і протягом 2 годиніз вами зв’яжеться один из наших лікарів.

Або зателефонуйте за номерому:+972-3-376-03-58 в Ізраїлі і +38-044-379-4818 в Україні.

Ця консультація ні до чого вас не зобов’язує і є абсолютно безкоштовною. Ми гарантуємо вам повну конфіденційність і збереження медичної таємниці. Ми допоможемо вам, як допомогли і іншим пацієнтам.

[starbox id=3]
Реконструкция молочной железы
Реконструкция молочной железы

Сравнительная таблица лечения за границей

Германия
Израиль
Турция
Продолжительность обследования / этапа диагностики
7-14 дней
3-4 дня
6-9 дней
% успешного лечение / ремиссии
87%
87%
59%
% ошибочного диагноза
2%
3%
27%
Количество новых методов лечения (в год)
52
44
3
Количество докладов на международных конгресах
143
112
6
Средняя стоимость лечения
11 000 $
7 000 $
5 000 $
Средняя стоимость диагностики
3 600 $
2 800 $
2 100 $
Безвизовый режим

Сравнительная таблица лечения за границей

Германия
Израиль
Турция
Продолжительность обследования / этапа диагностики
7-14 дней
3-4 дня
6-9 дней
% успешного лечение / ремиссии
87%
87%
59%
% ошибочного диагноза
2%
3%
27%
Количество новых методов лечения (в год)
52
44
3
Количество докладов на международных конгресах
143
112
6
Средняя стоимость лечения
11 000 $
7 000 $
5 000 $
Средняя стоимость диагностики
3 600 $
2 800 $
2 100 $
Безвизовый режим